Návraty

Kód: 2463271

Úplný název:

Návraty (Králová Kateřina, Kubátová Hana): Poválečná rekonstrukce židovských komunit v zemích středovýchodní, jihovýchodní a východní Evropy

Autor a popis:

Králová Kateřina, Kubátová Hana, Karolinum, 388 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
348 Kč (440 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.1.2018 dopoledne. 
 

Konec druhé světové války je často vnímán jako ukončení násilí, počátek míru a návrat k normalitě. Avšak monografie Návraty. Poválečná rekonstrukce židovských komunit v zemích středovýchodní, jihovýchodní a východní Evropy ukazuje, že takový obraz je do značné míry zjednodušující. Kniha zkoumá nejen samotnou cestu přeživších holocaust zpět, ale především mnohost a různorodost toho, jak jejich fyzický a mentální návrat ovlivnil je samotné a jejich okolí. Kam se vlastně vracejí? Kdo na ně čeká? A jak společnost jejich návrat přijímá? Čtenář záhy pozná, že autobiografické příběhy přeživších, kteří prožili rasovou perzekuci během druhé světové války v úkrytech, koncentračních a vyhlazovacích táborech, v odboji nebo pod falešnou nežidovskou identitou, dávají návratu, tedy klíčovému pojmu této knihy, jinou a v mnoha případech hořkou příchuť. Kniha za pomoci více než stovky rozhovorů v sedmnácti jazycích vykresluje poválečnou realitu plastickým způsobem. Přeživší sice okamžik osvobození sami vnímali jako „konec příběhu“ války a perzekuce, jak ale tato monografie dokládá, osvobozením jejich příběh zdaleka neskončil.

Kolektivní práce pod vedením Kateřiny Králové a Hany Kubátové je unikátní publikací, která vznikla jako společné dílo s účastí mladých badatelů Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Je odrazem dlouhodobé a citlivé práce se studenty a jejím cílem je problematizovat stále poměrně opomíjenou, avšak pořád traumatizující poválečnou dobu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Návraty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Návraty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Návraty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Návraty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Návraty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie