Návštěva malé smrti

Kód: 8706067

Úplný název:

Návštěva malé smrti (Crowther Kitty):

Autor a popis:

Crowther Kitty, Baobab, 32 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
152 Kč (220 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Malá smrt je nešťastná: nikdo ji nemá rád, všichni se jí bojí, lidé, které převádí do svého království, jsou smutní, vzdychají a je jim zima. Jednoho dne si ale malá smrt dojde pro Evelínu a od té doby je všechno jinak. Konečně jste tady! vzkřikne holčička, když ji vidí... Jak s malým dítětem mluvit o smrti? Co mu říct... Kitty Crowter je přirozená vypravěčka, nebojí se dětem otevřít tak složité téma, jako je konec života, a dělá to s vrozeným citem pro dětský svět.

Kitty Crowter se narodila v roce 1970 v Bruselu švédské matce a anglickému otci. Celý život obdivovala dětskou, především britskou a skandinávskou literaturu pro děti. A protože velice špatně slyší, vždy ji také přitahoval svět obrazů, znaků a skrytých významů. Vystudovala Arts Plastiques v Bruselu a od roku 1994 píše a kreslí autorské knížky pro děti. Jemně a neotřele se v nich dotýká velkých témat, jako jsou nemoc, smrt, přátelství nebo samota. Její příběhy jsou křehké, ale nepostrádají výjimečný humor.

V roce 2006 na trienále dětské literatury obdržela Grand Prix udělovanou francouzským ministerstvem kultury. Kromě jiných ocenění je nositelkou nejvýznamnější ceny za dětskou literaturu ALMA (cena Astrid Lindgrenové
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Návštěva malé smrti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Návštěva malé smrti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Návštěva malé smrti (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Návštěva malé smrti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Návštěva malé smrti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti