Navštivte... Městské věže v Čechách, na Moravě, ve Slezsku

Kód: 7376265

Úplný název:

Navštivte... Městské věže v Čechách, na Moravě, ve Slezsku (Fišera Zdeněk): v Cechách, na Morave, ve Slezsku

Autor a popis:

Fišera Zdeněk, Olympia, 176 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
103 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Další svazek edice Navštivte... představuje důležité historické památky, jakými jsou bezesporu městské věže, jinak známé také jako městské hlásky. V úvodní části se čtenáři seznámí se stručnou historií vývoje městských věží, pozornost je věnována i jejich někdejším obyvatelům, tedy hlásným - věžníkům. Následuje základní stavební rozbor věží a členění na jejich obvyklé účelové části. Dále jsou pak věže rozděleny podle typu na samostatně stojící, kostelní, radniční a věže kdysi tvořící součást městského opevnění. Vlastní katalog městských věží má podobu krátkých kapitol týkajících se vždy jedné věže. Každá kapitola pojednává stručně o poloze místa (města, městečka či dnes jen obce) uvedené věže a pak o jejím bližším umístění v daném místě. Nechybí údaje o současné přístupnosti věže pro veřejnost, u přístupných věží potom otevírací hodiny. Hlavní část kapitoly je věnována vlastní historii věže, jejímu venkovnímu vzhledu a vnitřní stavební podobě. Kniha pojednává o 140 těchto městských věžích, text je doplněn barevnými fotografiemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Navštivte... Městské věže v Čechách, na Moravě, ve Slezsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Navštivte... Městské věže v Čechách, na Moravě, ve Slezsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Navštivte... Městské věže v Čechách, na Moravě, ve Slezsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Navštivte... Městské věže v Čechách, na Moravě, ve Slezsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Navštivte... Městské věže v Čechách, na Moravě, ve Slezsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Navštivte... Městské věže v Čechách, na Moravě, ve Slezsku