Neapol, Capri a pobřeží Amalfi - Inspirace na cesty

Kód: 7508357

Úplný název:

Neapol, Capri a pobřeží Amalfi - Inspirace na cesty (kol.): Inspirace na cesty

Autor a popis:

Kol., Lingea, 144 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
127 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.4.2018 dopoledne. 
 

Neapol připomíná divadlo. Její budovy jsou rozesety po svazích kopců jako lóže obklopující jeviště. I přes místní sociální problémy je to neuvěřitelně krásné a živé město.
Hluk, chaos a rozpadající se oblasti nelze přehlédnout, protiváhou každého zchátralého bytového domu je však nějaký velkolepý barokní kostel či starověká památka.
Místní jídlo, zvláště pak pizza, je nepřekonatelné. Největším lákadlem je však pouliční divadlo, jehož aktéry jsou sami obyvatelé města. Stačí jen splynout s davem ve starobylých uličkách a vstřebávat vše, co vidíte, slyšíte a cítíte. Až budete syti, můžete uniknout na nedaleké ostrovy nebo do některého z hotelových resortů na pobřeží.


Jednou z velkých výhod Kampánie je koncentrace různorodých lákadel – umění, historie, kouzelné krajiny a volnočasových aktivit na relativně malém prostoru. Nemusíte se rozhodovat, zda si prohlédnout Sorrento nebo Pompeje nebo zda povečeřet pod otevřeným nebem v neapolském přístavu. Když budete chtít, stihnete to všechno za jediný den – i když cestovatelé většinou rychle podlehnou pozvolnějšímu tempu poznávání jižní Itálie, zvláště pak v létě, kdy bývá vzduch rozpálený skoro stejně jako slavná místní sopka. Chcete-li si rychle prohlédnout co nejvíc pamětihodností, je vhodné navštívit oblast v zimě nebo začátkem jara.

Samotné město je pozoruhodným živoucím muzeem. Objevování jeho pokladů je dobrodružstvím, které vás od slavné zátoky zavede rušnými ulicemi plnými aut a úzkými uličkami, do nichž se přelévá hlučný rodinný život, až vysoko nad město. Připravte se na pěší přesuny, protože ať už se vydáte do staré Neapole, starších Pompejí, nebo do ještě staršího Paesta, nejlépe si jedinečnou atmosféru těchto míst vychutnáte, pokud si je projdete pěšky. Náš průvodce vám rád usnadní objevování těch nejzajímavějších míst a nabídne i praktické rady, které se na cestách mohou hodit.

Přehled turistických lákadel v Neapoli: chrámy, muzea, pozůstatky starověkých měst i resorty na pobřeží.
Zavítejte na operu do Teatro di San Carlo a poznejte tajemnou krásu Modré jeskyně.
Nahlédněte do historie v Pompejích či Herculaneu a ochutnejte pizzu, která se zde zrodila.
Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Neapol, Capri a pobřeží Amalfi - Inspirace na cesty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Neapol, Capri a pobřeží Amalfi - Inspirace na cesty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Neapol, Capri a pobřeží Amalfi - Inspirace na cesty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Neapol, Capri a pobřeží Amalfi - Inspirace na cesty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Neapol, Capri a pobřeží Amalfi - Inspirace na cesty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Neapol, Capri a pobřeží Amalfi - Inspirace na cesty