Nebarevné vzpomínky - O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech.

Kód: 7252441

Úplný název:

Nebarevné vzpomínky - O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech. (Vopěnka Martin): O rodicích a detství, ale hlavne o 60. letech

Autor a popis:

Vopěnka Martin, PRÁH, 104 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
159 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Hluboké a velmi osobní svědectví o době, která se již stala historií. Úvahy o měnícím se světě, budoucnosti i minulosti.

Vychází v září k padesátinám autora.

Kniha Martina Vopěnky Nebarevné vzpomínky přináší podstatný kamínek do mozaiky, v niž si s časovým odstupem skládáme obraz šedesátých let dvacátého století. Málokterý český spisovatel dokázal tuto dobu zachytit tak věcně, střídmě a přesvědčivě jako on.
Autor v knize vypráví o svém dětství a rodině. Činí tak klidně, soustředěně a jemně, aby nenarušil postupné nanášení „nebarevných barev“ své paměti na plátno, o něž se s námi chce podělit. Při svém psaní ovšem jen nezaznamenává a nepopisuje. Protože ví, že jeho dětství je již nenávratnou minulostí stále se vzdalující v čase, vidí ho též již z historické perspektivy a potřebného odstupu a je schopen hodnotit to, co ho tehdy obklopovalo a v čem žil. Pod klidným tokem jeho vyprávění lze téměř na každé stránce vycítit silné citové zaujetí - je zřejmé, že tato kniha má pro autora zvláštní význam, že většinu toho, co zaznamenává, znovu vnitřně žije.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nebarevné vzpomínky - O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nebarevné vzpomínky - O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nebarevné vzpomínky - O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nebarevné vzpomínky - O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nebarevné vzpomínky - O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Nebarevné vzpomínky - O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech.