Nebroušený diamant - Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer

Kód: 7429703

Úplný název:

Nebroušený diamant - Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer (Svoboda Rudolf): Tretí ceskobudejovický biskup Josef Ondrej Lindauer

Autor a popis:

Svoboda Rudolf, Vyšehrad, 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
158 Kč (198 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Dvě etapy Lindauerova života
1. doba než se stal českobudějovickým biskupem (do roku 1845)
2. období biskupského působení (1846-1850)

Publikace je věnována životu a dílu Josefa Ondřeje Lindauera (1784-1850), který byl v letech 1846-1850 třetím českobudějovickým biskupem. Navazuje tak na řadu odborných monografií a studií věnovaných jeho předchůdcům Janu Prokopu Schaaffgotschovi a Arnoštu Konstantinu Růžičkovi. V knize jsou představeny dvě etapy Lindauerova života: doba než se stal českobudějovickým biskupem (do roku 1845) a posléze období biskupského působení (1846-1850).

Přibližně do své šedesátky žil Lindauer životem běžného tehdejšího duchovního. Díky svým schopnostem a úspěšnému působení v duchovní správě českobudějovické diecéze a pražské arcidiecéze se stal členem pražské metropolitní kapituly a radou zemského gubernia pro duchovenské záležitosti. Na těchto pozicích získal kromě zkušeností také důležité vztahy, které posléze hrály významnou roli v procesu jeho biskupského jmenování.

Biskupské období Lindauerova života trvalo necelých pět let, ale bylo hlavně svým tempem velmi intenzivní a na události bohaté. V diecézi se zaměřil zejména na zefektivnění práce duchovní správy, provádění pravidelných vizitací a formaci budoucích kněží. Výrazným způsobem se zapsal také do společenského dění ve svém biskupském sídelním městě. V biskupské roli se v letech 1848-1850 stal součástí změn v oblasti vztahů církve a státu. Zúčastnil se jak církevně-politických jednání v Kroměříži, tak i posléze ve Vídni. Mezi jeho nejvýznamnější starosti a aktivity vůbec však patřila péče o potřebné, které se věnoval s velkým osobním nasazením, jež se stala nejvýznamnější částí jeho životního odkazu.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nebroušený diamant - Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nebroušený diamant - Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nebroušený diamant - Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nebroušený diamant - Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nebroušený diamant - Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Nebroušený diamant - Třetí českobudějovický biskup Josef Ondřej Lindauer