Nebýt Golema - Rabbi Löw, židovství a češství

Kód: 7281462

Úplný název:

Nebýt Golema - Rabbi Löw, židovství a češství (Kuras Benjamin): Rabbi Löw židovství a cešství

Autor a popis:

Kuras Benjamin, Eminent, 240 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
193 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Nebýt Golema studuje spisy pražského rabína Jehudy Löwa a vnímá ho jako renesančního filosofa spíš než legendárního mága. V jeho kabalisticky formulovaných popisech tvoření jako nadvlády myšlenky nad hmotou, v etice střední cesty a ve výkladech biblických zázraků nachází předchůdce kvantové fyziky, teorie relativity, postfreudovské motivační a transpersonální psychologie a systému vzdělání, který téměř v identické podobě o století později světu předal Komenský. Prokládá je událostmi z židovských dějin, strukturou židovské vzdělanosti a židovskými anekdotami. Místo obvykle zdůrazňovaných židovských dějinných tragédií zaostřuje na historické židovské úspěchy a snaží se vystopovat psychické a kulturní prvky, které k úspěchu přispívají. Zaznamenává Löwovo prolínání s českými dějinami, českou kulturou, českou psychikou a českými osudy a nalézá v něm několik prvků, které mají Češi se Židy společné a jimiž by mohli posílit svoji cestu k národnímu úspěchu.

"Lehkým a přátelským tónem, čtivě a přehledně přispívá k občanské a náboženské spolupráci a ke vzájemnému sdílení mezi Židy a jejich okolím. Jeho humor je příjemný a usnadňuje čtení." (Ivan O. Štampach, DINGIR)
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nebýt Golema - Rabbi Löw, židovství a češství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nebýt Golema - Rabbi Löw, židovství a češství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nebýt Golema - Rabbi Löw, židovství a češství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nebýt Golema - Rabbi Löw, židovství a češství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nebýt Golema - Rabbi Löw, židovství a češství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Nebýt Golema - Rabbi Löw, židovství a češství