Nejčistší rasa

Kód: 8699525

Úplný název:

Nejčistší rasa (Myers Brian Reynolds): Jak Severokorejci vidí sami sebe a proc je duležité to vedet

Autor a popis:

Myers Brian Reynolds, Ideál, 256 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

V České republice vychází fundovaná publikace o Severní Koreji od známého amerického autora a odborníka na tuto oblast B.R. Myerse. Autor žije již několik let v jihokorejském Pusanu, kde taky přednáší na univerzitě.
Brilantně napsaný text přináší nový pohled na režim v Severní Koreji a odhaluje skutečné příčiny, proč Severokorejci jednají tak, jak jednají. Autor jako představitel západního civilizačního okruhu a myšlení geniálním způsobem dešifruje způsob myšlení, příčiny jednání, hodnotový řebříček a cíle Severokorejských vládních špiček. Tento jedinečný přístup přináší mnohá odhalení a čtenáři tak umožnuje hlubší pochopení situace na Korejském poloostrovu. Součástí textu je 16 stránek barevných obrázků.
Kniha obsahuje taky unikátní přílohu - Soupis primárních a sekundárních knižních publikací týkajících se KLDR dostupných v českém jazyce od Jaroslava Olši,jr., českého velvyslance v Soulu.

Z Předmluvy:
Pokud jde o Severní Koreu, ty nejdůležitější otázky se nekladou příliš často: Čemu Severokorejci věří? Jak vidí sami sebe a svět okolo? Ano, víme, že v zemi se uplatňuje kult osobnosti, ale to nám samo o sobě mnoho neříká. Kult osobnosti funguje i na Kubě, a přesto Castrův režim zastává ideologii, která se od té pchjongjangské velmi liší. Co je základem tak silně přehnané úcty k severokorejskému vůdci? Jaké je jeho poslání a údajný úděl jeho národa jako celku? Pochopit Korejskou lidově demokratickou republiku (KLDR), máme-li použít její formální název, je možné jedině za pomoci informací tohoto druhu. V této knize chci tedy vysvětlit vládnoucí severokorejskou ideologii či světonázor - tato slova používám zaměnitelně - a ukázat, jak vzdálená je komunismu, konfuciánství a také na odiv stavěnému učení čučche.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nejčistší rasa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nejčistší rasa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nejčistší rasa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nejčistší rasa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nejčistší rasa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Nejčistší rasa