Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy

Kód: 8634911

Úplný název:

Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy (kol.): Gutenbergova cítanka soucasné nemecké prózy

Autor a popis:

Gutenberg, 336 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

V této dvojjazyčné čítance se seznámíte s autory, jejichž knihy v posledních deseti letech vzbudily v Německu ohlas u odborné kritiky i u čtenářů. Najdete zde reflexi současného světa, zpochybnění morálních a etických hodnot (Juli Zeh), povídku nejen o boji termitů s mravenci (Christoph Peters), svět novodobých nomádů a zatracenců (Terézia Mora, Felicitas Hoppe), hledání důvodů, proč nespáchat za 38 dní sebevraždu (Feridun Zaimoglu); nesmí chybět nostalgické hledání „nové“ NDR (Thomas Brussig) či melancholické vzpomínky na výlety jinam (do Petrohradu – Ingo Schulze – nebo do zimní Prahy – Judith Hermann). Zastoupen je i významný proud tzv. popové literatury, pohybující se na pomezí vysokého a nízkého (Benjamin von Stuckrad-Barre, Wladimir Kaminer), a výjimečný debut reprezentující zábavnou četbu (Karen Duve).

Editoři: Jaroslav Rudiš a Tomáš Dimter.

Německo-české vydání obsahuje dále esej o současné německé literatuře, portréty jednotlivých autorů a výběrovou bibliografii německých překladů po roce 1990 u nás.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy