Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie

Kód: 2463186

Úplný název:

Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie (Nigrin Tomáš, Landa Martin, Svobodová Tereza, kol.):

Autor a popis:

Nigrin Tomáš, Karolinum, 156 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
156 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Německo se po havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě rozhodlo urychleně ukončit provoz všech svých jaderných elektráren. Jaderná energie přitom po řadu desetiletí představovala nepostradatelný zdroj elektrické energie.

Monografie Německo bez jádra? představuje v Česku výjimečný pohled na jadernou energetiku. Nespatřuje v ní jen technický problém, spadající pouze do kompetence inženýrů a techniků, nýbrž jedno z klíčových politicko-společenských témat posledních desetiletí. Autoři zasazují rozhodnutí vlády Angely Merkelové o ukončení provozu jaderných elektráren do širšího kontextu, sledují vývoj problematiky od počátku civilního využití jaderné energie v Německu a věnují se řadě aktuálních otázek, např. motivům pro rozhodnutí o opuštění jádra, reakci německé veřejnosti, následkům ukončení provozu jaderných elektráren a také tématu radioaktivního materiálu a jeho následného uložení.

Publikace představuje téma využití jaderné energie v souvislostech, a neměla by proto chybět v knihovně zájemců o společenskou problematiku související s otázkami energetického hospodářství, díky svému průřezovému charakteru je ovšem určena i pro zájemce o moderní dějiny Německa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Německo bez jádra? SRN na cestě k odklonu od jaderné energie