(Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně 1934-1938

Kód: 8709064

Úplný název:

(Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně 1934-1938 (Vogeler Vera): Literární rekonstrukce osudu Lídy Bárové v Berlíne v letech 1934-1938

Autor a popis:

Vogeler Vera, BVD, 212 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
202 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
 

Na počátku vzniku této unikátní knihy byla, jak to už u výjimečných literárních událostí bývá, náhoda. Berlínský novinář Otto Mugrauer se před několika lety, víceméně náhodou, dostal k deníku své tety Hildy Korberové, manželky známého německého herce 30. let Veita Harlana. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se tento pár v letech 1934-1938 nespřátelil s Lídou Baarovou, která v té době začínala svou kariéru filmové hvězdy německé UFY. Hilda Korberová se stala důvěrnou kamarádkou Lídě Baarové a společně s ní prožívala nejen její filmové úspěchy, ale i všechny ostatní okolnosti jejího berlínského pobytu, včetně vztahů s další německou filmovou superstar Gustavem Fröhlichem a později i s Josefem Goebelsem. Deníky Hildy Korberové zaznamenávají SKUTEČNÝ život Lídy Baarové, včetně přesných citací jejích pocitů a charakteristik obou fatálních vztahů v tehdy ještě vesele prosperujícím a naplno žijícím Berlíně. Tedy nikoliv to, co ona sama později pod tlakem událostí cenzurovala ve svých pamětech a čeho se drží i její další životopisci.
Otto Mugrauer se na základě dochovaných deníků začal zajímat o život Lídy Baarové v Berlíně v letech 1934 až 1938, navštívil dokonce její pražský pohřeb, ale téma zpracoval pouze v několika reportážích. Všechny dostupné podklady však poskytl německé publicistce s českými kořeny Vere Vogeler, která je zpracovala do literární podoby v žánru na pomezí mezi literaturou faktu a románem faktu a příhodně ji nazvala (Ne)milostivé léto L. B. V Německu kniha vyjde teprve v příštím roce, takže její české vydání v překladu Jindřicha Brože bude světovou premiérou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně 1934-1938 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně 1934-1938.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně 1934-1938 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně 1934-1938 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně 1934-1938 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně 1934-1938