Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět

Kód: 7363765

Úplný název:

Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět (Miodownik Mark): Podivuhodné príbehy látek, které vytvárejí náš svet

Autor a popis:

Miodownik Mark, Dokořán, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
216 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Mark Miodownik působil jako ředitel katedry materiálového výzkumu na King’s College v Londýně, dnes přednáší o materiálové vědě na University College London a svým oborem doslova žije, píše o něm knihy, články a vystupuje v médiích. O materiály se zajímá už od školních let, když jej v metru přepadl a pořezal lupič. Mark však tehdy řeznou ránu sotva vnímal, neboť jej plně zaměstnávaly úvahy nad tím, jak úžasným nástrojem je žiletka a jak fascinující je kov, z něhož je vyrobena. V knize Neobyčejné materiály vtáhne čtenáře se stejným zaujetím a vášní do neuvěřitelného světa materiálu, které nás obklopují dnes a denně, a kterých si přesto sotva kdy všimneme. Povídání o docela všedních materiálech jako sklo, beton či ocel se v jeho podání mění v neodolatelnou cestu k samotným stavebním základům naší reality. Zajímavým doplněním jsou pak kapitoly o svůdné čokoládě či supermoderních implantátech, které skýtají příslib věčného mládí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Neobyčejné materiály. Podivuhodné příběhy látek, které vytvářejí náš svět