Nepál - Turistický průvodce

Kód: 7462963

Úplný název:

Nepál - Turistický průvodce (Young Charles, Meghji Shafik): Turistický pruvodce

Autor a popis:

Young Charles, Meghji Shafik,, Jota, 456 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
428 Kč (598 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Aktualizované vydání průvodce Nepálem přináší množství informací o nejznámějších památkách a přírodních krásách této země.

Nepál si většina turistů spojuje hlavně s horami. A právem, neboť malá země sevřená v úzkém pásu mezi Indií a Tibetem se pyšní nejvyšší a nejúchvatnější částí Himálaje. Současně ale láká neskutečně pestrou paletou dalších zajímavostí, buddhistickými kláštery, skvostnými středověkými městy, národními parky s bohatou faunou a flórou či bujarými oslavami. Toto kompletně přepracované osmé vydání představuje Nepál v celé šíři – a navíc v něm najdete část věnovanou turistice s popisem řady nejlepších treků.

V úvodní části průvodce najdete základní fakta o zemi, tipy na nejzajímavější trasy a praktické rady a pokyny, například jak se do Nepálu dostanete, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě, i jak se v této kulturně odlišné zemi chovat.

Vlastní průvodce je rozdělen do devíti kapitol podle regionů a podle zaměření turistů – zda preferují trekking, výpravy na nepálské řeky či cyklistiku – to vše s důkladným popisem památek a přírodních krás. Najdete zde také podrobné mapky a aktuální informace o ubytování, stravování, kultuře a dopravním spojení.
V části Souvislosti se seznámíte s historií této pozoruhodné země, se zde žijícími početnými národnostními skupinami a jejich náboženstvím, o prolínání hinduismu, buddhismu a animismu a nechybí ani zevrubný popis nepálské flóry a fauny a stručné seznámení se základy nepálštiny.

Průvodce ocení zejména cestovatelé, kteří se chtějí po Nepálu pohybovat samostatně, ale využijí ho též organizovaní turisté. Ať už se tedy rozhodnete pro výpravy do hor, nebo dáte přednost poznávání měst překypujících architektonickými památky, jako jsou Káthmándú či Pátan, pomohou vám naše rady k tomu, abyste si s sebou odnesli co nejvíce zážitků.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nepál - Turistický průvodce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nepál - Turistický průvodce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nepál - Turistický průvodce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nepál - Turistický průvodce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nepál - Turistický průvodce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Asie

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce / Asie / Nepál - Turistický průvodce