Nepokojný plamen

Kód: 7195624

Úplný název:

Nepokojný plamen (Wohl Louis de): Život svatého Augustina

Autor a popis:

Wohl Louis de, Karmelitánské nakladatelství, 256 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.11.2017 dopoledne. 
 

Román známého beletristy nám přibližuje život svatého Augustina (354-430), velkého učitele církve a jednoho z nejpozoruhodnějších mužů všech dob. Autor vypráví příběh Augustinova přerodu z marnotratného, ctižádostivého mladíka v muže Božího, v duchovního spisovatele i teologa, jehož literární díla utvářela po staletí západní myšlení. Augustin díky Boží milosti zvítězil sám nad sebou, podobně jako později vítězil nad odpůrci církve.
Louis De Wohl dokázal oživit historické pozadí Augustinovy doby, bouřlivou atmosféru římské říše v posledních dnech před jejím zánikem, přičemž do děje zakomponoval i jiné osobnosti, které měly na Augustina velký vliv: jeho statečnou matku Moniku, moudrého milánského biskupa Ambrože a mnoho dalších. niha Nepokojný plamen sleduje Augustinovo složité hledání i nalézání, jiskří napětím a nápady, čímž přesně vystihuje Augustinovu vášnivou povahu i jeho dramatické životní osudy.
Louis de Wohl (1903–1961) je mezinárodně uznávaný katolický spisovatel, jehož populární historické romány o svatých se staly ve světě bestsellery. V Karmelitánském nakladatelství mu již vyšly tituly: Dobývat nebe. Život svaté Kateřiny Sienské (2011), Svatá Jana z Arku (2012) a Longinovo kopí (2014).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nepokojný plamen do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nepokojný plamen.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nepokojný plamen (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nepokojný plamen bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nepokojný plamen doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány