Nepolapitelný subjekt. Chybějící střed politické ontologie.

Kód: 8712702

Úplný název:

Nepolapitelný subjekt. Chybějící střed politické ontologie. (Žižek Slavoj):

Autor a popis:

Žižek Slavoj, Luboš MAREK - 3K, 440 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
211 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
 

Slavoj Žižek je snad nejobjevnější a nejprovokativnější filosof současnosti. Jeho knihy vyvolávají pozornost po celém světě – nejen filosofů, nýbrž široké veřejnosti. Má pověst akademické ,pop-star.‘ Tato kniha představuje jeho stěžejní filosofickou práci, ve které vášnivě obhajuje karteziánský subjekt proti všem, kteří ho již odsoudili – heideggeriáni, dekonstruktivisté, habermasovci, ,culture studies‘, ,New age.‘ Při své obhajobě aktualizuje sv. Pavla, Hegela, Marxe, Lenina a Lacana a s bravurní lehkostí využívá pop-kulturu i obscénní vtipy. Jeho psaní je nabité energií a explozivní. Odhaluje, že po konci ,karteziánského paradigmatu‘ nepřichází slibované osvobození, ale nové formy spoutání vznikající v postmoderní, liberální společnosti. Žižek se snaží ukázat, jak se dostat z mrtvého bodu, na němž se ocitla dnešní filosofie i politika.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nepolapitelný subjekt. Chybějící střed politické ontologie. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nepolapitelný subjekt. Chybějící střed politické ontologie..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nepolapitelný subjekt. Chybějící střed politické ontologie. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nepolapitelný subjekt. Chybějící střed politické ontologie. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nepolapitelný subjekt. Chybějící střed politické ontologie. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Nepolapitelný subjekt. Chybějící střed politické ontologie.