Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu

Kód: 7391427

Úplný název:

Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu (Wheatcroft Andrew):

Autor a popis:

Wheatcroft Andrew, Slovart, 320 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

V roce 1683 se dvě mocnosti - Osmanská říše s centrem v Konstantinopoli a vídeňští Habsburkové - střetly ve vrcholné bitvě zápasu o moc, který trval 250 let: při velkém obléhání Vídně. Vzpomínka na Turky, s nimiž je starodávný a hluboký strach Západu ze všeho východního neoddělitelně spojen, zůstává živá a mocná. Turci usilovali o dobytí Vídně od prvního obléhání v roce 1529. Velké obléhání Vídně v roce 1683 bylo historickým vyvrcholením jejich vytrvalého postupu na západ, nikoli však konečným cílem - tím mělo být dobytí kořisti, kterou již dlouho usilovali ovládnout. Porážka pod vídeňskými hradbami znamenala počátek pomalého, ale nezadržitelného úpadku Osmanské říše. V evropských očích po staletích jsou Turci stále pouhými dobyvateli. Autor dokazuje, že to je politováníhodné zjednodušení: během čtyř staletí boje o nadvládu byl Západ útočící stranou stejně často jako Východ. Dnešní, moderní Turecko se snaží změnit svou orientaci směrem k Evropě; proti tomuto trendu se však staví nová generace politiků, kteří dovedou zbytky napětí mezi Východem a Západem mistrovsky využít. Nepřítel před branami poskytuje aktuální a poučený obraz o tomto složitém a impozantním válečném střetu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Nepřítel před branami - Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu