Nesamozřejmost vědy a techniky

Kód: 8758046

Úplný název:

Nesamozřejmost vědy a techniky (Janata Michal): Pruvodce historickým fondem Národní technické knihovny v Praze jako pokus o dílcí syntézu

Autor a popis:

Janata Michal, Malvern, 260 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
240 Kč (328 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Knihu Nesamozřejmost vědy a techniky lze vymezil jako rozsáhlá filozofickou esej, jejímž námětem je evropská vědecká literatura od 16. do počátku 20. století v historických, kulturních, vědeckých a filozofických kontextech. V Věda se zde ukazuje ve své nelinearitě, ve spletitosti možných přístupů, jak chápat vědeckou literaturu nejen v jejích jednotlivých dílech, ale také jako celek. Vědecká literatura zde není ani samozřejmý, ani jednoduše konstruovatelný celek.
Kniha je tedy pokusem o takovou konstrukci celku, která favorizuje spíše zachování původní složitosti než podřízení nutným zjednodušením, jimž se musí poddávat interpretace. Jednotlivá díla vědecké literatury jsou včleňována do určitých významových okruhů, které kombinují historické a věcné hledisko - díky tomu postupně vystupují okruhy jednotlivých disciplín nebo metod (architektura, mechanika, fyzika, téma přírody a života, hospodářství, jazyka, matematizace atd.) Celý tezaurus historického fondu se tak stává záminkou k široce strukturované úvaze o povaze novověké evropské vědy a o vztazích mezi technikou, vědou a filozofií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nesamozřejmost vědy a techniky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nesamozřejmost vědy a techniky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nesamozřejmost vědy a techniky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nesamozřejmost vědy a techniky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nesamozřejmost vědy a techniky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Nesamozřejmost vědy a techniky