Nesoužití

Kód: 7422298

Úplný název:

Nesoužití (Velčovský Václav):

Autor a popis:

Velčovský Václav, NLN - Nakladatelství Lidové noviny, 250 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
292 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Fungování jazyka ve společnosti je jedním z klíčových témat současnosti. Aktuální výzvy multikulturní společnosti vedou k novému definování postojů k jazyku, k úloze státu a obecněji k naplňování jazykových práv každého jednotlivce. V předkládané knize je představena teorie jazykové politiky, jejíž základní modely jsou následně uplatněny na české země od konce 18. do poloviny 20. století, primárně na bázi česko-německých vztahů.
Tematicky se publikace zaměřuje na dvě stěžejní oblasti, které jsou pro jazykovou politiku zásadní a zároveň obyvatelstvem nejbedlivěji sledované a hodnotově exponované – oblast školství a správy. Zatímco školství bývá vnímáno jako investice pro budoucí generace, a proto je pociťována obzvláště intenzivně jeho symbolická hodnota, správa cílí na současnost – na přístup k moci, k chodu státu a k justici v mateřštině.
Na pozadí jazykové politiky kniha demonstruje doposud opomíjenou dimenzi česko-německých vztahů a otevírá otázku, proč Češi a Němci nebyli s to nalézt ve společné zemi modus vivendi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nesoužití do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nesoužití.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nesoužití (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nesoužití bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nesoužití doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu