Nevšední příběhy portrétů - Puchmajer, Sedláček, Hanka, Rajská, Němcová

Kód: 7429230

Úplný název:

Nevšední příběhy portrétů - Puchmajer, Sedláček, Hanka, Rajská, Němcová (Sršeň Lubomír):

Autor a popis:

Sršeň Lubomír, Vyšehrad, 144 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha přibližuje objevy a osudy dosud neznámých portrétů významných osobností české společnosti 19. století. Autor, historik umění Lubomír Sršeň, pracuje již bezmála čtyři desetiletí ve sbírce starších českých dějin Národního muzea v Praze a specializuje se na portrétní malbu. Díky tomu se mu podařilo dostat se „na stopu“ řadě skutečných unikátů. Básník a zakladatel novodobého českého básnictví, významný obrozenský kněz-buditel, knihovník Národního muzea a proslulý „objevitel“ Rukopisů královédvorského a zelenohorského, průkopnice vzdělání a rovnoprávnosti žen i první velká spisovatelka české literatury ukazují v příbězích zapomenutých podobizen novou, dosud neznámou tvář. Kniha je psána čtivým a srozumitelným jazykem a doprovázena bohatou obrazovou přílohou, lákající vydat se na bezmála detektivní výpravu za postavami naší minulosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nevšední příběhy portrétů - Puchmajer, Sedláček, Hanka, Rajská, Němcová do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nevšední příběhy portrétů - Puchmajer, Sedláček, Hanka, Rajská, Němcová .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nevšední příběhy portrétů - Puchmajer, Sedláček, Hanka, Rajská, Němcová (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nevšední příběhy portrétů - Puchmajer, Sedláček, Hanka, Rajská, Němcová bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nevšední příběhy portrétů - Puchmajer, Sedláček, Hanka, Rajská, Němcová doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Nevšední příběhy portrétů - Puchmajer, Sedláček, Hanka, Rajská, Němcová