Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc

Kód: 8690729

Úplný název:

Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc (Vedral Jan): Pet rozhlasových her

Autor a popis:

Vedral Jan, Větrné mlýny, 284 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
147 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pětice rozhlasových her Jana Vedrala, jednoho z mála českých dramatiků, kteří se auditivnímu dramatu věnují dlouhodobě a systematicky, je pro čtenáře možností zabývat se akustickou archeologií vlastního prožívání současného světa. Texty vznikaly v posledním dvacetiletí a sledují nejen proměny společnosti, ale zejména reflexi těchto proměn, společenských mýtů a jejich nositelů. Autor vychází z přesvědčení, že v naší emocionální paměti jsou zachovány stovky pocitů, spojených s konkrétními akustickými počitky. Proto v textech her zkoumá vědomé i nevědomé působení těchto počitků i zdrojů jejich šíření. Myšlenkový a citový smog normalizační novořeči (Delfy), politických hesel a reklamních sloganů (Ve skladišti mé hlavy), blábolů a hlášek audiovize (Dabér), české a slovenské takzvané zábavné hudby (Jackson) může vést k naprosté ztrátě společenské paměti (Aneurysma). Vedralovy rozhlasové komedie si může sám „ozvučit“ každý čtenář, který prožil několik posledních desetiletí v této zemi s otevřenýma očima a ušima.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc