Nezhášejte světýlka (O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí)

Kód: 9062111

Úplný název:

Nezhášejte světýlka (O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí) (kol.):

Autor a popis:

Zoner Press, 150 stran, jazyk - 19, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
189 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha přináší svět očima malé Anděly, která pod taktovkou starší sestry Lenky objevuje věci nepoznané a vzniklé situace řeší s nebývalou kreativitou, z níž šílí nejen rodiče, ale i široké okolí.

Z kapitoly "Čistokrevní psi jsou nejlepší":

Konečně to, co potřebujeme! Občanský průkaz, průkaz ROH, další divné nezajímavé šedivé průkazky a potom něco, co nás zaujalo nejvíce – vojenská knížka. Zaradovaly jsme se. To bylo to pravé! Je tam znak republiky, má to punc důležitosti již na první pohled, je tam spousta kolonek a razítek. To je ono, to hledáme! K nelibosti mé sestry se opět ozvala má opatrnost: ,,A nebude se někdo zlobit? Co když to bude ještě potřeba?“ Lenka se naštvala, že kazím každou radost. Ale pro jistotu prolistovala knížečku a zjistila, že otčím již na vojně byl. ,,No vidíš, už tam byl, už ji potřebovat nebude.“

Ilustrátorka Jana Táborská, jejíž kresby vás knihou provází k tomu napsala:

Z hlediska "spořádaného" rodiče je tahle kniha noční můra. Z pohledu dítěte jsou tyto povídky sbírkou vysoce kreativních nápadů a dobrodružných výprav, byť ne vždy technicky dokonale provedených. Fakta jsou podávána věcně, zajisté pravdivě a s nadhledem již zkušeného pozorovatele. Humor je odměřován po kapkách až k závěrečné povodni. Podivuhodná směsice důvěrně známých situací našeho dětství a jejich často nesmlouvavě radikálních řešení, s detaily u nichž není vždy potřeba, aby se s nimi rodič důvěrně seznámil. A tak i vy v podobných případech, vy pozorovatelé a ochranitelé dětských duší, prosím, Nezhášejte světýlka!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nezhášejte světýlka (O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nezhášejte světýlka (O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nezhášejte světýlka (O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nezhášejte světýlka (O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 3).
 
 
 

S Nezhášejte světýlka (O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti do 10 let

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Beletrie pro děti / Beletrie pro děti do 10 let / Nezhášejte světýlka (O dětské moudrosti a rodičovském neštěstí)