Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka

Kód: 7363702

Úplný název:

Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka (Gawande Atul): Medicína a poslední veci cloveka

Autor a popis:

Gawande Atul, Dokořán, 240 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
216 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Moderní medicína si připisuje jeden triumf za druhým – ví si rady s většinou nemocí a dovede mistrně vyřešit situace, jež by kdysi skončily tragicky. Avšak když přijde na věci nevyhnutelné – na stárnutí a konečnost lidského života – musí se kurativní medicína mnohdy smířit s tím, že člověku už nemá co nabídnout. Profesor chirurgie Harvardovy univerzity Atul Gawande prostřednictvím svého výzkumu a na příbězích pacientů dokládá, jaké utrpení plodí tato situace. Lidé tráví poslední chvíle svého života ve zdravotnických zařízeních, odděleni od svých blízkých, od svého domova, svého života. Rozpačití lékaři nevědí, jak reagovat na pacientovy otázky na smrt a umírání, spoléhají na falešnou naději a „léčí“ pacienta za každou cenu, třebaže tím už jeho život nezachrání ani nezkvalitní. Gawande vedl rozhovory se zdravotními sestrami v hospicech, gerontology i lidmi, kteří učí, jak vést obtížné rozhovory a jak neopomíjet a nezanedbávat to, na čem lidem skutečně záleží. Poutavá, upřímná a lidsky citlivá kniha ukazuje, že nejvyšším cílem není dobrá smrt, nýbrž dobrý život – až do konce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Nežijeme věčně. Medicína a poslední věci člověka