Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) - Leda

Kód: 7335141

Úplný název:

Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) - Leda (Andrew Christopher): Mitrochinuv archiv I

Autor a popis:

Christopher Andrew, Leda, 700 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
207 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
 

Noční můra tajných ruských agentů se stává skutečností - Mitrochinův archiv se otevírá. Žádný z bývalých spolupracovníků či agentů sovětských výzvědných služeb si už nemůže být jist svým krytím, nikdo z nich nemůže spoléhat na to, že dřív nebo později nebude soudně stíhán. Českému čtenáři se tak do rukou dostává materiál osvětlující temná pozadí smutných událostí roku 1968 i s dávno tušeným potvrzením toho, že „v tom zase měli prsty Rusové“. Ze stránek této knihy se čtenář také dozví - mnohdy jistě k svému nemalému údivu -, kde všude a v čem všem „Rusové ještě prsty měli a mají“.
Je zřejmé, že by se to nikdy nepodařilo, nebýt neuvěřitelné odvahy a odhodlanosti důstojníka KGB Vasilije Mitrochina, který po dvanáct let takřka denně vynášel opisy přísně tajných materiálů z archivu zahraniční rozvědky KGB. Dále k tomu bylo zapotřebí husarského kousku britské zpravodajské služby SIS, která v roce 1992 z Ruska tajně propašovala nejen Mitrochina, ale i jeho archiv, jenž zaplnil několik beden! Až do vydání této knihy o existenci archivu nikdo nevěděl. A konečně - tato kniha by nemohla vzniknout, kdyby se rozsáhlého materiálu neujal jeden z předních britských historiků a spisovatelů, Christopher Andrew.
CHRISTOPHER ANDREW je profesorem soudobých dějin a vedoucím katedry historie na univerzitě v Cambridge a také vedoucím britské studijní skupiny, která se zabývá zpravodajskými službami. Je spoluvydavatelem specializovaného časopisu Intelligence and National Security, opakovaně přednášel na Harvardu, na univerzitě v Torontu a na Australian National University; široké veřejnosti je znám svými publicistickými pořady v rozhlasovém a televizním vysílání BBC. Jeho předchozích dvanáct knih patří k průkopnickým studiím o užívání a zneužívání služeb v moderní historii.
VASILIJ MITROCHIN (1922-2004) byl vysoce postaveným důstojníkem sovětské zahraniční rozvědky (1948-84). V letech 1972-84 měl na starosti převoz archivu 1. hlavní správy KGB na její nové velitelství v Jaseněvu. V roce 1992 zběhl do Anglie, kde po sedmi letech spolu s Christopherem Andrewem vydal tuto knihu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) - Leda do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) - Leda.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) - Leda (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) - Leda bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) - Leda doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Neznámé špionážní operace KGB (Mitrochinův archiv I) - Leda