Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové

Kód: 2474597

Úplný název:

Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové (Braunová Petra, Divíšková Nina): životní príbeh herecky Niny Divíškové

Autor a popis:

Braunová Petra, Divíšková Nina,, Grada, 224 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
127 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Populární herečka Nina Divíšková, kterou známe ze seriálů Ulice nebo Vyprávěj, svěřila svůj zajímavý životní příběh zkušené autorce Petře Braunové a vznikla tak kniha s názvem Nina. Nina Divíšková se narodila v Brně v noblesní rodině dobrodruha a vášnivého sportovce, majitele autoškoly Karla Divíška a křehké tanečnici Elmaritě Divíškové. Je mladší ze dvou sester, starší Tamara Divíšková je uznávaná výtvarnice, jejíž keramika a plastiky zdobí mnohé základní školy. Přestože je Nina duší brněnský patriot, osud ji nasměroval jinam. Po studiích na DAMU působila několik let v ostravském Divadle Petra Bezruče a poté pětatřicet let v Praze v Činoherním klubu. Na divadelních prknech ztvárnila desítky zajímavých rolí, hrála v mnoha televizních inscenacích a objevila se i na filmovém plátně. Jednou z nezapomenutelných postav je matka hlavního hrdiny v divadelní hře a posléze filmu Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky. Nina je manželkou herce a režiséra Jana Kačera, se kt
erým má tři dcery. Kniha vás překvapí upřímností a nadhledem, s jakým Nina svůj leckdy nelehký životní běh prožila, dozvíte se, proč její pouť na prkna, která znamenají svět, málem skončila v druhém ročníku DAMU, protože se jako „buržoazní spratek“ nelíbila jisté profesorce a jak tato křehká žena v nouzi dokázala obléknout montérky a stavět dům. Vyprávění je proložené úvahami jejích blízkých, manžela, sestry, dcer Kláry, Simony a Adély, i spolupracovníků, kteří se pokusí, spolu s autorkou knihy Petrou Braunovou, zodpovědět tak těžkou otázku, kdo je vlastně Nina Divíšková. Text doplňují nejen profesní, ale i rodinné fotografie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Nina - životní příběh herečky Niny Divíškové