Niterný leadership

Kód: 7261069

Úplný název:

Niterný leadership (Bender Urs Peter): Leadership from Within

Autor a popis:

Bender Peter Urs, Management Press, 220 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
226 Kč (309 Kč)
  / ks  
koupit
 

Většina lidí rozumí pod pojmem „leadership“ vedení druhých. Ne však Peter Urs Bender ve své knize Niterný leadership (s podtitulem Leadership from Within české vydání knihy připravilo nakladatelství Management Press; brož., 220 str., doporučená cena 309 Kč, z angl. orig. ji přeložil Pavel Medek). Podle něho musí správný lídr umět vést především sám sebe, vedení druhých se pak stává přirozenou záležitostí. Důraz klade zejména na „vnitřní“, emocionální stránku spolupráce s podřízenými, založené v první řadě na motivování a delegování.
     Bender rozlišuje dva typy lídrů: povrchní lídry, které „pohání“ strach, různé tlaky a prvky mimo jejich kontrolu, a niterné lídry, jež motivuje snaha pomáhat, nadšení a touha uskutečnit společné vize. Na cestě k niternému leadershipu identifikuje pět základních kroků: 

Poznej sám sebe – urči své hodnoty, motivaci a osobnostní typ.
Formuluj vizi a buď zaujatý – najdi to, co máš rád, a měj rád, co děláš.
Riskuj – buď neustále odvážný.
Komunikuj – přenášej svou vizi na ostatní, efektivně a s důvěrou.
Kontroluj pokrok a výsledky – zjisti, kde jsi, pak se dostaň tam, kam se dostat chceš.

Peter Urs Bender v knize uvádí konkrétní doporučení, jak tyto kroky úspěšně zvládnout, včetně různých inspirativních historek ze života vynikajících lídrů, provokativních otázek a základních cvičení, které pomohou osvojit si vlastnosti úspěšných vůdců.
     Je to ovšem především Benderův osobní „příběh“, co knize vtiskuje opravdovost, přesvědčivost a strhující názornost. Outsider odkudsi z Evropy, člověk bez znalosti jazyka, navíc handicapován dyslexií se přes různá příležitostná zaměstnání vypracoval na jednoho z nejúspěšnějších prodejců ve své branži a také na jednoho z nejprohlášenějších řečníků a jednoho z nejvyhledávanějších lektorů umění veřejné prezentace na celém severoamerickém kontinentu.
     Považujete-li se za lídra a potřebujete-li jen trochu povzbuzení, nebo jste-li připraveni udělat první krok v realizaci své vize, pak je pro vás Niterný leadership tou pravou knihou.

Peter Urs Bender se narodil ve švýcarské Basileji. Ve svých 23 letech odešel do Severní Ameriky, aby se tam zdokonalil v angličtině. Brzy se stal špičkovým prodejcem v oboru informačních technologií, založil si firmu a vlastním nákladem vydal svou první knihu Secrets of Power Presentations, jíž se v Kanadě dosud prodalo více než 100 tisíc výtisků a která byla přeložena do více než deseti jazyků. P. Bender je rovněž spoluautorem bestsellerů Secrets of Power Marketing a Face-to-Face Communications. 
     Peter Urs Bender zemřel po těžké nemoci v březnu 2005 ve věku nedožitých 61 let.

     Kniha Niterný leadership vyšla s laskavým přispěním společnosti Českomoravský cement, a.s., nástupnická společnost.

    

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Niterný leadership do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Niterný leadership.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Niterný leadership (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Niterný leadership bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Niterný leadership doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika