Noční pútnici

Kód: 8984540

Úplný název:

Noční pútnici (Jagielski Wojciech):

Autor a popis:

Jagielski Wojciech, Absynt, 296 stran, jazyk - slovenština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
310 Kč (419 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Vojnový reportér Wojciech Jagielski sa zúčastnil ozbrojených konfliktov v Afganistane, Tadžikistane, Čečensku a Gruzínsku, na základe ktorých napísal 7 literárnych reportáží. Napriek tomu, že je často prirovnávaný k najvýznamnejšiemu predstaviteľovi tohto literárneho žánru Ryszardovi Kapuścińskému, vytvoril si vlastný neopakovateľný štýl založený na majstrovskom opise a schopnosti nájsť kľúčové informácie, ktoré dotvárajú obraz udalostí. V knihe Noční pútnici budeme konfrontovaní nielen s politickými prevratmi príznačnými pre africký kontinent, ale aj s úlohou novinára a jeho zodpovednosťou za ďalší osud hlavných hrdinov.

Noční pútnici sú deti, ktoré v šíkoch partizánskych armád vyvražďujú svojich príbuzných, ale sú to aj deti, ktoré osamotené putujú každú noc do blízkych miest, aby sa zachránili pred únosom. Aký je návod na uzdravenie? V tradičných pestrých rituáloch odpustenia alebo v pomoci humanitárnych organizácií?

Zdanlivo rutinnú úlohu reportéra tlačovej agentúry napísať správu o prezidentských voľbách v Ugande prehlušia historické súvislosti – krvavý boj o moc, detskí vojaci v službách partizánskych vodcov. Pripútajte sa, pristávame na letisku v Kampale.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Noční pútnici do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Noční pútnici.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Noční pútnici (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Noční pútnici bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Noční pútnici doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Noční pútnici