Non Angli sed Angeli

Kód: 7465039

Úplný název:

Non Angli sed Angeli (Polehla Petr, Polehlová Helena): Kult svatých v latinské literature rane stredoveké Anglie

Autor a popis:

Polehla Petr, Pavel Mervart, 164 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
132 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Období raného středověku, v němž do Británie pronikalo křesťanství a záhy zde zdomácnělo, je nazýváno dobou světců a hrdinů. Kniha se snaží seznámit čtenáře s osudy několika svatých tohoto období prostřednictvím vybraných hagiografických děl 7. a 8. století. V jednotlivých kapitolách pojednává o papeži Řehoři Velikém, iniciátorovi misie do Británie, irském misionáři sv. Kolumbovi, sv. Wilfridovi, biskupovi z Yorku, poustevníku sv. Guthlakovi či zakladateli proslulých klášterů ve Wearmouth a Jarrow, sv. Benediktu Biscopovi a jeho nástupci sv. Ceolfrithovi. Publikace přináší také překlady částí latinských legend o těchto světcích.

Mgr. Helena Polehlová (nar. 1974 v Chrudimi) vystudovala latinu a angličtinu na Masarykově univerzitě v Brně. Nyní vyučuje na katedře anglického jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Zabývá se anglo-latinskou a staroanglickou literaturou.

Mgr. Petr Polehla, Ph.D. (nar. 1974 v Třebíči) vystudoval latinu, estetiku a dějepis na Masarykově univerzitě v Brně. V současné době působí jako odborný asistent na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové a na Diecézním teologickém institutu Biskupství královéhradeckého. K jeho odborným zájmům patří odraz kultu svatých zejména v latinské literatuře středověku a raného novověku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Non Angli sed Angeli do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Non Angli sed Angeli.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Non Angli sed Angeli (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Non Angli sed Angeli bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Non Angli sed Angeli doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Non Angli sed Angeli