Norimberský proces-soud s představiteli Třetí říše (DVD) (papírový obal)

Kód: 1444956-S

Úplný název:

Norimberský proces-soud s představiteli Třetí říše (DVD) (papírový obal) (kol.):

Autor a popis:

Výprodej DVD, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
9 Kč (49 Kč)
  / ks  
koupit
 

Edice Druhá světová válka - díl 20: Norimberský proces - Soud s představiteli Třetí říše.

Winston S. Churchill byl prvním, kdo zmiňoval pojem válečné zločiny. Až boj skončí, musí být nacistické zločiny potrestány mezinárodním soudním tribunálem.

Na Jaltské konferenci v roce 1945 položili Roosevelt, Churchill a Stalin právní základy, na kterých měl být proces postaven. 8. srpna toho roku, po ukončení války, zřídilo 26 spojeneckých zemí, které bojovaly proti Německu, v Londýně Mezinárodní vojenský soudní tribunál.

19. října byla zahájeno předběžné zasedání, kterému předsedal ruský soudce Nikitčenko a od 20. listopadu 1945 až do 1. října 1946 se v Norimberském justičním paláci konal největší soudní proces v dějinách s obžalovanými nejvyššími představiteli Třetí říše, které se podařilo na konci války zajmout živé.

Proti obžalovaným byla vznesena čtyři hlavní obvinění: ZLOČINY PROTI MÍRU, ZLOČINY PROTI LIDSKOSTI, VÁLEČNÉ ZLOČINY A SPIKNUTÍ.

Tento proces byl jednou z nejsložitějších právních událostí v moderních dějinách, neboť neexistovaly precedenty, ani mezinárodně přijaté právo. Soudci byli jmenovaní Sovětským svazem, Spojenými státy americkými, Francií a Velkou Británií. Předsedou soudu byl jmenován Angličan Sir Geoffrey Lawrence.

Jedním z nacistických vůdců, který neprojevil při procesu strach, byl Göring, který se postavil před soudní tribunál a řekl: My všichni obžalovaní bychom naši obhajobu měli zkrátit na tři slova: Polibte mi prdel. Nicméně sám po vynesení rozsudku smrti za nevyjasněných okolností spáchal sebevraždu...
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Norimberský proces-soud s představiteli Třetí říše (DVD) (papírový obal) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Norimberský proces-soud s představiteli Třetí říše (DVD) (papírový obal).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Norimberský proces-soud s představiteli Třetí říše (DVD) (papírový obal) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Norimberský proces-soud s představiteli Třetí říše (DVD) (papírový obal) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Norimberský proces-soud s představiteli Třetí říše (DVD) (papírový obal) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie

 
Knihkupectví / Norimberský proces-soud s představiteli Třetí říše (DVD) (papírový obal)