Norská čítanka - Gutenbergova čítanka současné norské prózy

Kód: 8634949

Úplný název:

Norská čítanka - Gutenbergova čítanka současné norské prózy (kol.): Gutenbergova cítanka soucasné norské prózy

Autor a popis:

Kol., Labyrint, 252 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Čítanka přináší výběr z prozaické tvorby jedenácti současných norských autorů, z nichž většina je zatím v českém prostředí neznámá. Antologie přibližuje pohled nastupující spisovatelské generace na současné Norsko, v němž její představitelé akcentují především téma identity člověka 21. století, která je nabourávána složitými rodinnými vztahy, komplikovaným postojem člověka k sobě samému a vykořeněným životem v bohatém sociálním státu.
Žánrově představují vybraná díla pestrou škálu textů od vtipných bajek, tíživé dystopie, novodobé interpretace biblických událostí, pseudohistorického dokumentu po minimalistické psychologické povídky či román o více než stovce vypravěčů. Každá ukázka v norském originále je zrcadlově doplněna českým překladem a medailonem autora, čítanka obsahuje rovněž bibliografii českých překladů z norštiny za období 1990–2016 a doslov přední české překladatelky z norštiny Jarky Vrbové. Kniha je určena jak studentům a zájemcům o norštinu, tak všem těm, kdo vyhledávají kvalitní současnou beletrii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Norská čítanka - Gutenbergova čítanka současné norské prózy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Norská čítanka - Gutenbergova čítanka současné norské prózy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Norská čítanka - Gutenbergova čítanka současné norské prózy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Norská čítanka - Gutenbergova čítanka současné norské prózy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Norská čítanka - Gutenbergova čítanka současné norské prózy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Světová literatura / Světová současná literatura / Norská čítanka - Gutenbergova čítanka současné norské prózy