Nová encyklopedie českého a moravského vína - 2. díl

Kód: 8676709

Úplný název:

Nová encyklopedie českého a moravského vína - 2. díl (Kraus, Foffová, Vurm):

Autor a popis:

Kraus, Foffová, Vurm, BOHUMIL VURM, 312 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
275 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Na stránkách druhého dílu autoři vstupují do sklepů a sledují zázračný proces, kdy se hrozny révy vinné přeměňují ve víno. Kapitoly zahrnují širokou škálu témat.
První dvě kapitoly se podrobně věnují historii výroby vína a vývoji vinařské architektury. Následuje kapitola o složení vína a nejrozsáhlejší je kapitola podrobně a názorně popisující různé způsoby výroby tichých i šumivých vín, dále výčet jejich nedostatků, vad či nemocí a přehled našich vinařských podoblastí s jejich odlišnostmi.
Závěr knihy patří souhrnnému pojednání o příznivých účincích vín zahrnující nejnovější poznatky z celého světa. Nechybí ani dosud nejvíce ucelený přehled vinařských patronů včetně výběru těch nejzajímavějších pranostik.
Pro lepší porozumění problematice je součástí knihy opět vinařský slovníček, tentokrát zaměřený na pojmy týkající se výroby vína.
Druhý díl navazuje na první svým náročným a výpravným grafickým zpracováním. Orientaci rovněž usnadňuje několik rejstříků.
Kniha je vydána ve spolupráci s Vinařským fondem a Svazem vinařů České republiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nová encyklopedie českého a moravského vína - 2. díl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nová encyklopedie českého a moravského vína - 2. díl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nová encyklopedie českého a moravského vína - 2. díl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nová encyklopedie českého a moravského vína - 2. díl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nová encyklopedie českého a moravského vína - 2. díl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Encyklopedie, slovníky / Nová encyklopedie českého a moravského vína - 2. díl