Nová infinitní matematika: III. Reálná čísla a jejich diskretizace

Kód: 2462985

Úplný název:

Nová infinitní matematika: III. Reálná čísla a jejich diskretizace (Vopěnka Petr):

Autor a popis:

Vopěnka Petr, Karolinum, 64 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
70 Kč (90 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Páteří, byť často skrytou, veškeré infinitní matematiky od jejích počátků až do dnešní doby jsou reálná čísla. Také v nové infinitní matematice hrají tato čísla klíčovou roli. Umístili jsme je až na samu hranici antického geometrického světa, kde by měla zachycovat jeho soudržnost a kontinuitu. Na rozdíl od klasické matematiky ale neklademe tuto hranici až do nějakého strnulého absolutního nekonečna, ale vykládáme ji jako obzor, i když jen jako obzor geometrický.

Tím jsme si takříkajíc uvolnili ruce k manipulacím jak s touto hranicí, tak s čísly na ní ležícími. Tak především vhodným posunutím geometrického obzoru lze provést diskretizaci reálných čísel. To znamená vyložit celou třídu reálných čísel jako podtřídu jisté konečné množiny ležící na vhodném posunutém obzoru.
Některé kapitoly této knihy lze považovat za úvod k teorii diferenciálů funkcí jedné i více proměnných, k teorii distribucí, analysis situs, a podobně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nová infinitní matematika: III. Reálná čísla a jejich diskretizace do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nová infinitní matematika: III. Reálná čísla a jejich diskretizace.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nová infinitní matematika: III. Reálná čísla a jejich diskretizace (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nová infinitní matematika: III. Reálná čísla a jejich diskretizace bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nová infinitní matematika: III. Reálná čísla a jejich diskretizace doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Nová infinitní matematika: III. Reálná čísla a jejich diskretizace