Nová infinitní matematika: IV. Staronový diferenciální počet

Kód: 2462984

Úplný název:

Nová infinitní matematika: IV. Staronový diferenciální počet (Vopěnka Petr):

Autor a popis:

Vopěnka Petr, Karolinum, 112 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
116 Kč (150 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Newtonův a Leibnizův objev infinitezimálního kalkulu je dodnes považován za jeden z největších výdobytků lidského ducha. Je tomu tak právem, neboť matematika jím obdržela metodu nevídané účinnosti, která jí umožnila získávat poznatky výrazně překračující obzor do té doby obvyklého geometrického názoru a novověká evropská přírodověda nepostradatelný nástroj, jemuž vděčí za nejeden ze svých triumfálních úspěchů.

Klasická množinová infinitní matematika nekonečně malé veličiny zatracovala a snažila se je z matematiky odstranit. Těžce vydřené výsledky tohoto experimentu zakryly průzračnou povahu nekonečně malých veličin.
V této knize je diferenciální počet založený na nekonečně malých veličinách rehabilitován. Užitím výsledků z předcházející knihy lze původní infinitezimální kalkul rehabilitovat v celém rozsahu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nová infinitní matematika: IV. Staronový diferenciální počet do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nová infinitní matematika: IV. Staronový diferenciální počet.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nová infinitní matematika: IV. Staronový diferenciální počet (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nová infinitní matematika: IV. Staronový diferenciální počet bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nová infinitní matematika: IV. Staronový diferenciální počet doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Nová infinitní matematika: IV. Staronový diferenciální počet