Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo

Kód: 2461687

Úplný název:

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo (Pauknerová Monika):

Autor a popis:

Pauknerová Monika, Karolinum, 424 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
200 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předposlední svazek rozsáhlé monografie výzkumného týmu Právnické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřuje na příčiny a následky proměn současného soukromého práva. Jednotlivé obory soukromého práva současné doby se nevyvíjejí zcela autonomně. Naopak je zřejmé, že se vzájemně ovlivňují, někde, zejména tam, kde byly v době socialismu uměle legislativně odděleny, dochází k jejich opětnému sblížení. Nové impulzy v naznačeném směru přináší připravovaná rekodifikace českého soukromého práva, jejímž cílem je především obnova pojetí občanského zákoníku jako obecného kodexu. Společně s občanským zákoníkem je předkládán nový obchodní zákon a nový zákon o mezinárodním právu soukromém. Rekodifikace českého soukromého práva otevírá řadu otázek, které se nezbytně odrážejí i v mnoha kapitolách tohoto svazku. Východiska soukromého práva výrazně poznamenává i jev zvaný publicizace soukromého práva, který již delší dobu vnáší do domény původně ryze soukromoprávní prvky práva veřejného. To může vést k určité relativizaci pojmu "soukromé právo", typicky např. v právu obchodních společností. Koneckonců procesní právo jako celek, a tedy i civilní procesní právo, je ve své podstatě právem veřejným. Veřejné právo se výrazně promítá např. i v oblasti pracovního práva, jehož trendy si nadále ponechávají určitou autonomii ve srovnání s vývojem soukromého práva v obecné rovině. Soukromé právo prochází zvláštním vývojem i v rámci evropské integrace. Evropská unie je sice na první pohled spojována především s právem veřejným, své místo si však zejména v poslední době - pomalu, ale přece - vymezuje v rámci Evropské unie i právo soukromé, a to prostřednictvím harmonizace právních úprav členských států.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé právo