Nové policejní právo

Kód: 7201743

Úplný název:

Nové policejní právo (Mates Pavel):

Autor a popis:

Mates Pavel, LINDE, 344 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
334 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
 

Policie České republiky i obecní policie patří mezi ty veřejné sbory, s jejichž příslušníky se lidé setkávají v pravém slova smyslu na každém kroku. Činnosti policistů a strážníků se dotýkají nejrůznějších sfér života společnosti a lidí a mnohdy přitom postihují i jejich velmi intimní stránky. Právní úprava organizace a činností policejních složek je čím dále složitější a detailnější a mnohdy není nijak snadné se v ní orientovat. To platí nejen pro ty, jimž policie pomáhá a které chrání, ale i samotné policisty a strážníky. Jejich situace je o to složitější, že se mnohdy musí rozhodovat ve zlomcích sekundy a to ve věcech, které mohou mít nesmírně závažné, až fatální důsledky. Současně je třeba zdůraznit, že policisté ani strážníci nefungují pouze a dokonce ani hlavně jako donucovací orgán a jejich činnost se už vůbec neomezuje jen na boj s kriminalitou. Stejně závažným a v každodenní praxi hlavním úkolem, je služba veřejnosti.

Komentář, který je předkládán čtenářům, je určen samozřejmě v prvé řadě příslušníkům Policie České republiky a strážníkům obecní policie. Sloužit však má také nejširší veřejnosti, pokud má zájem zevrubně se seznámit s právy a povinnostmi svými i druhé strany.

Jádrem publikace jsou zák. č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky a zák. č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů. Její součástí je přehled vybraných předpisů, které se týkají činnosti Policie České republiky a obecní policie a základní předpisy upravující postavení ostatních veřejných sborů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nové policejní právo do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nové policejní právo.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nové policejní právo (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nové policejní právo bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nové policejní právo doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Nové policejní právo