Nový svět

Kód: 8680321

Úplný název:

Nový svět (Tan Shaun):

Autor a popis:

Tan Shaun, LABYRINT, 128 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
292 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
 

Výjimečné komiksové album beze slov. Co dokáže tolik lidí přimět k tomu, aby vše opustili a sami bez rodiny a přátel se vydali na cestu do tajemné země, v níž je vše bezejmenné a budoucnost nejistá? Grafický román zachycuje příběh každého přistěhovalce, uprchlíka či vysídlence a zároveň je poctou všem, kdo takovou cestu podnikli. Jedna z těch vzácných knih, které oslovují čtenáře od 10 do 100 let.

PETR SÍS o knize Nový Svět:
Když Shaun Tan vycházel v Americe, požádali mě, abych k této knize něco napsal. Polekal jsem se, jak je ten příběh dobrý a zároveň podobný něčemu, co jsem sám zažil - nebo bych sám rád nakreslil. Od té doby jsem měl možnost si knihu mnohokrát prohlédnout, prolistovat a přečíst a zjistil jsem, kolik toho obdivuji, kolik toho sdílím, a jak moc bych si přál, aby někdo vysvětlil mým lidem, jaké to je být přesídlencem, odchodlíkem, znovučlověkem bez toho zamatlaného slova emigrant. Aby to vysvětlil jako někdo od nikud, uvěřitelně, a přece fantasticky. Koneckonců my všichni jsme pouze návštěvníky na téhle planetě.

BRIAN SELZNICK (autor Velkého objevu Hugo Cabreta):
Krásná kniha. Oceňuji, jak mi postupně docházelo, že podobně bizarním způsobem může svůj nový domov vnímat každý imigrant… Všechno je odlišné, děsivé a zároveň kouzelné. Nádherné kresby spojují cit pro neznámo i nekonečný detail. Výborně!

JEFF SMITH (autor Kůstka):Neuvěřitelně nápaditý grafický román zachycující atmosféru dobrodružství a zázraků, která provází příjezd do zářícího neznámého města. Příběh vyprávěný beze slov, ale s velkým vypravěčským talentem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nový svět do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nový svět.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nový svět (hodnotilo 3 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nový svět bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nový svět doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Komiksy pro dospělé