Nový Zéland - Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů

Kód: 2395082

Úplný název:

Nový Zéland - Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů (Šimánek Leoš): Zimní putování po ostrovech prírodních superlativu

Autor a popis:

Šimánek Leoš, Action-Press, 118 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
276 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha Nový Zéland: Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů je další obrazovou publikací Leoše Šimánka, která vychází v Čechách.
Jen málokdo zná nejkrásnější kout naší planety s azurově modrým mořem, stále zeleným pobřežím a s čerstvě zasněženými vrcholky hor!
Leoš s manželkou Lenkou, osmnáctiletým synem Jakubem a o sedm let mladší dcerou Veronikou vyrazil opět na dlouhou cestu, tentokráte do Aotearoa - země dlouhého bílého mraku, jak nazývají Maorové, původní obyvatelé Nového Zélandu, své ostrovy. Skoro tři měsíce Šimánkovi důkladně poznávali novozélandské souostroví nacházející se mezi rovníkem a jižním pólem. V délce šestnácti set kilometrů se od severu k jihu řadí celý kaleidoskop geografických zajímavostí začínající u písečných pláží s palmami, také v zimě kvetoucími ibišky, kolem gigantických kuželů sopek, gejzírů, barevných vulkanických jezírek s vařící se vodou či bublajícím blátem, podél křišťálově průzračných horských jezer, do velehor pokrytých ledovci.
Ani tentokráte autor nefotografoval pouze přírodu, faunu a flóru, ale věnoval se se svojí rodinou všemožným aktivitám.Vyráželi na koních, kánoích či kajacích, sjížděli na lyžích zasněžené vulkány nebo podnikali túry mezi ledovcovými horami.
Při cestě lodí fjordem Milford Sound, který se hluboko zařezává do pobřežního pohoří Jižního ostrova, obdivoval a fotografoval Leoš Šimánek nejkrásnější horu jižní polokoule Mitre Peak, vypínající se ve svém zimním habitu přímo od hladiny moře do sedmnácti set metrů výšky. Ze své, již druhé, cesty po Novém Zélandu přivezl Šimánek celou řadu unikátních záběrů, které v této knize a ve stejnojmenné diashow poprvé předvádí veřejnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nový Zéland - Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nový Zéland - Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nový Zéland - Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nový Zéland - Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nový Zéland - Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Nový Zéland - Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů