O komparativní politologii a současné české politice

Kód: 2462479

Úplný název:

O komparativní politologii a současné české politice (Kubát Michal, Lebeda Tomáš): Miroslavu Novákovi k šedesátinám

Autor a popis:

Kubát Michal, Karolinum, 164 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
139 Kč (180 Kč)
  / ks  
koupit
 

Český politolog a univerzitní profesor Miroslav Novák oslavil v roce 2013 své šedesátiny, a právě proto se v této knize sešli představitelé mladší a střední generace českých politologů, aby mu vyjádřili svou úctu. Někteří z nich byli přímými žáky Miroslava Nováka, jiní nikoli, všichni se však k Novákovi hlásí, někteří jako ke svému vzoru, jiní jako k vynikajícímu a podnětnému politologovi, který svým dílem výrazně ovlivnil současnou českou politologii. Jedná se o politologii nenormativní, empirickou, komparativní, aronovskou, duvergerovskou a sartoriánskou, politologii, která si zakládá na ověřitelnosti faktů, jejich logické a nestranné analýze, na nalézání příčin a následků věcí, politologii, která vychází z ujasněných teoretických pojmů a koncepcí, která stojí na zřetelných argumentech a správnosti myšlení. V neposlední řadě je to také politologie, která usiluje o sdělnost svých závěrů, tj. o tolik potřebnou a, bohužel, zdaleka ne vždy samozřejmou srozumitelnost výkladu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O komparativní politologii a současné české politice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O komparativní politologii a současné české politice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O komparativní politologii a současné české politice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O komparativní politologii a současné české politice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O komparativní politologii a současné české politice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / O komparativní politologii a současné české politice