Audio CD: O lásce

Kód: 2665442

Úplný název:

Audio CD: O lásce (Grycová Vlasta):

Autor a popis:

Grycová Vlasta, Indies Happy Trails, 0 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
229 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.2.2018 dopoledne. 
 

Název CD je prostý – stejně jako zpěv Vlasty Grycové. Čím si tato legenda moravského folklóru získává své posluchače?  Především svým láskyplným projevem. Zpěv Vlasty Grycové v nás probouzí to dobré, co v sobě nosíme, protože je tak pravdivý a neokázalý. Cítíme, že vychází z hloubky srdce.  
Toto CD cimbálové muziky Vlasty Grycové je oslavou životního jubilea zpěvačky a poděkováním za roky společného muzikantského života. Kapela vznikla v roce 1995 jako dětská hudecká muzika Husličky. Později se kapela rozhodla přijmout nový název, Cimbálová muzika Vlasty Grycové. Vlasta Grycová je skutečnou legendou; známe ji především jako osobitou, nenapodobitelnou interpretku balad a milostných písní uherskobrodských, hradišťských, kopaničářských a především straňanských. Nahrávky Vlasty Grycové patří k tomu nejvybranějšímu, co lze v oblasti lidové písně nalézt.

Mladou Cimbálovou muziku Vlasty Grycové ze Strání vede její dcera, primáška Anna Přikrylová a nebýt cimbalisty Jakuba Popelky, jednalo by se o čistě ženskou cimbálovou muziku. Tu v několika skladbách doplňují hosté: Josef Můčka (viola), Jana Vintrová (violoncello), Pavel Popelka (gajdy), Marcela Trtková (cimbál), Jiří Chovanec (cimbál) a Radek Mahdal (malý buben).
Výraznou měrou na nahrávce znějí hlasy ženského sboru Netáta a to hned v pěti skladbách. A některé z jejích členek mají vedle Vlasty Grycové svoje sólové party. Ve třech skladbách zazní i mužské hlasy, o které se podělili Pavel Popelka, Lubomír Málek a Daniel Bruštík. Nahrávalo se v Uherském Brodě pod dohledem Tomáše Komárka.
 

 


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: O lásce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: O lásce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: O lásce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: O lásce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: O lásce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: O lásce