O neodvratném konci mužského pokolení

Kód: 8706791

Úplný název:

O neodvratném konci mužského pokolení (Abiker David): Tajný život takového normálního muže

Autor a popis:

Abiker David, RYBKA PUBLISHERS, 168 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
158 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Hlavní hrdina mimořádně vtipného a inteligentního románu O neodvrat­ném konci mužského pokolení - mladý, avšak již životem znavený otec a manžel, který se rád dívá na mafiánské filmy a tajně sní o časech, kdy muž ještě býval hlavou rodiny, jednoho dne prozře a pochopí to, co ženy již dávno vědí: Muži to mají spočítané:
„Pochopil jsem, že se společně se svými mužskými souputníky nacházím v jakési přechodné fázi. Došlo mi, že rovnost pohlaví neexistuje. Přežívá pouze v našich snech…
V reálném světě již probíhá něco daleko převratnějšího. To, co bláhově nazýváme „rovností pohlaví,“ je jen skromnou předehrou, jakýmsi nevinným aperitivem, pouhým předkrmem chodu, který má teprve přijít. Milióny z nás budou muset pohřbít své chlapecké ideály. Model soužití, jaký poznali naši otcové a dědové, nenávratně zanikne. Jejich synové a vnuci se stanou správci konkurzní podstaty živočišného druhu, který má svá nejlepší léta dávno za sebou.
Najít v tomto dramaticky se měnícím světě své místo nebude jednoduché. Muž bude trpět novými neurózami, stane se citlivějším, jeho pokožka se zjemní a žena mu nakonec bude půjčovat své žiletky na jed­no použití. Jde o přechodnou fázi poněkud destabilizující, avšak nevyhnutelnou.
Muži však mohou být klidní, neboť v tom ani zdaleka nejsou sami. Kupříkladu takový samec moř­ského koníka nosí samičí vajíčka odjakživa a u rypohlavce dvouhlavého zase miniaturní sameček žije jako parazit přímo v těle mnohonásobně větší samice…“
Francouzský román O neodvratném konci mužského pokolení aneb Tajný život takového normálního muže je dílo, které se vzpírá všem pokusům o definici. Zbabělcův průvodce moderním manželstvím, ujetý pediatrický traktát, černá kniha maternalistické společnosti, umaštěný milostný dopis, bible otcemučedníka, přehled módních trendů parazitujícího muže, chlípný a buřičský pamflet… Tím vším nepochybně tato kniha je. Především však jde o zásadní zamyšlení nad budoucností vztahů mezi mužem a ženou ve 21. století.
Zhluboka se nadechněte, vypněte televizi a ponořte se do příběhu neodvratného zániku mužského pokolení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O neodvratném konci mužského pokolení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O neodvratném konci mužského pokolení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O neodvratném konci mužského pokolení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O neodvratném konci mužského pokolení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O neodvratném konci mužského pokolení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / O neodvratném konci mužského pokolení