O nepřesnosti našeho vyjadřování (jazyk jako produkt intuitivního myšlení)

Kód: 2002603

Úplný název:

O nepřesnosti našeho vyjadřování (jazyk jako produkt intuitivního myšlení) (Štícha František): Jazyk jako produkt intuitivního myšlení

Autor a popis:

Štícha František, Academia, 315 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
277 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.1.2018 dopoledne. 
 

Tato knížka by ráda oslovila každého, kdo stejně jako její autor při psaní svých textů určených veřejnosti, ať široké, nebo úzké, usiluje o co největší přesnost jazykového vyjádření svých myšlenek, a přesto se mu to vždy nepodaří – ať je publicistou, vědcem, nebo slovesným umělcem. Zároveň by však autor svou knížkou rád oslovil všechny ty vzdělané čtenáře, kteří jsou pozornými vnímateli textů – publicistických, uměleckých i odborných – byť sami nepublikují: studenty středoškolské a vysokoškolské, učitele všech stupňů, redaktory a všechny ostatní vzdělané, pozorné a zvídavé čtenáře. Knížka prezentuje a komentuje množství rozmanitých druhů jazykové nepřesnosti. Stručně seznamuje s těmi nepřesnostmi jazyka, které jsou již zabudovány v jeho systému, avšak hlavní pozornost soustřeďuje na ty, které vznikají až při tvorbě textů (publicistických, uměleckých i odborných) – ať z nedostatečného vědomého úsilí o přesnost, ze spěchu, ze snahy o stručnost, či jen z momentálního selhání pozornosti nebo intelektu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O nepřesnosti našeho vyjadřování (jazyk jako produkt intuitivního myšlení) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O nepřesnosti našeho vyjadřování (jazyk jako produkt intuitivního myšlení).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O nepřesnosti našeho vyjadřování (jazyk jako produkt intuitivního myšlení) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O nepřesnosti našeho vyjadřování (jazyk jako produkt intuitivního myšlení) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O nepřesnosti našeho vyjadřování (jazyk jako produkt intuitivního myšlení) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / O nepřesnosti našeho vyjadřování (jazyk jako produkt intuitivního myšlení)