O nový československý model socialismu: Čtyři interdisciplinární vědecké týmy při ČSAV a U

Kód: 7285194

Úplný název:

O nový československý model socialismu: Čtyři interdisciplinární vědecké týmy při ČSAV a U (Hoppe Jiří):

Autor a popis:

Hoppe Jiří, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
140 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
 

Autoři v knize představují dílčí výsledky bádání o čtyřech mezioborových vědeckých týmech, které v 60. letech minulého století významně ovlivňovaly jak společenskovědní prostředí, tak státní a politickou moc v Československu:
tým pro teoretické problémy plánovitého řízení národního hospodářství (vedoucí Ota Šik)
tým pro společenské a lidské souvislosti vědeckotechnické revoluce (Radovan Richta)
tým pro výzkum vertikální sociální diferenciace československé společnosti (Pavel Machonin)
tým pro rozvoj demokracie a politického systému naší společnosti (Zdeněk Mlynář).
U jejich zrodu stála zejména snaha zajistit rychlejší zvyšování životní a civilizační úrovně tím, že se vytvoří a rozvinou originální československé prorůstové koncepce. Takto vzniklé reformní snahy jsou v publikaci analyzovány a zasazeny do širšího historického kontextu let 1963–1969.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O nový československý model socialismu: Čtyři interdisciplinární vědecké týmy při ČSAV a U do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O nový československý model socialismu: Čtyři interdisciplinární vědecké týmy při ČSAV a U.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O nový československý model socialismu: Čtyři interdisciplinární vědecké týmy při ČSAV a U (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O nový československý model socialismu: Čtyři interdisciplinární vědecké týmy při ČSAV a U bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O nový československý model socialismu: Čtyři interdisciplinární vědecké týmy při ČSAV a U doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / O nový československý model socialismu: Čtyři interdisciplinární vědecké týmy při ČSAV a U