O pojmu vědosloví, Druhý úvod do vědosloví, Pokus o nové podání vědosloví

Kód: 7007280

Úplný název:

O pojmu vědosloví, Druhý úvod do vědosloví, Pokus o nové podání vědosloví (Fichte Johann Gottlieb):

Autor a popis:

Fichte Johann Gottlieb, Filosofia, 134 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
118 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
 

Překlad tří kratších a relativně přístupných textů J. G. Fichta, které proto mohou sloužit jako úvodní texty do Fichtovy filosofie obecně a zvláště pak k četbě základního Fichtova textu Základ všeho vědosloví. Spis O pojmu vědosloví neboli takzvané filosofie je programovým a metodickým spiskem, ve kterém Fichte buduje své obecné pojetí systému filosofie jako systému vědosloví, které následně konkrétně realizoval ve svém základním spisu Základ všeho vědosloví. Druhý úvod do Vědosloví Fichte vydal následně po vydání Základu všeho Vědosloví a snaží se v něm jasně a přehledně vyložit základní myšlenky tohoto spisu a vymezuje se zde vůči možným chybným interpretacím. Pokus o nové podání vědosloví je historicky druhým Fichtovým pokusem předvést jeho systém vědosloví a dnes je důležitý především z hlediska zde předvedené teorie sebevědomí. Texty doplňuje doslov Jindřicha Karáska.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O pojmu vědosloví, Druhý úvod do vědosloví, Pokus o nové podání vědosloví do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O pojmu vědosloví, Druhý úvod do vědosloví, Pokus o nové podání vědosloví.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O pojmu vědosloví, Druhý úvod do vědosloví, Pokus o nové podání vědosloví (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O pojmu vědosloví, Druhý úvod do vědosloví, Pokus o nové podání vědosloví bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O pojmu vědosloví, Druhý úvod do vědosloví, Pokus o nové podání vědosloví doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / O pojmu vědosloví, Druhý úvod do vědosloví, Pokus o nové podání vědosloví