O starobylosti Židů - Můj život

Kód: 8641053

Úplný název:

O starobylosti Židů - Můj život (Flavius Josephus):

Autor a popis:

Flavius Josephus, TeMi CZ, 182 stran, jazyk - CZ, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
146 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
 

Osobnost a tvorba židovského a současně římského historika Josefa Flavia je českému čtenářstvu dobře známa, a to jednak přímo vlastním dílem, Válkou židovskou, jednak i zprostředkovaně z románového zpracování Josefova života z pera populárního německého spisovatele Liona Feuchtwangera, nazvaného stejně Válka židovská. Josefovo nejslavnější dílo vyšlo v Antické knihovně v letech 1990-1992.
Tento svazek je věnován dvěma menším pracím z jeho dílny, jež ač odlišné obsahem, literárním časem a autorským záběrem, přesto shodně vypovídají o vzrušené době, kterou jejich tvůrce prožíval.
Drobný spis O starobylosti Židů je de facto první historickou polemikou proti římské nadvládě, a reagoval jím na hojné projevy nenávisti vůči Židům, šířené zejména v dobové historické a filozofické literatuře. Adresoval jej svému staršímu současníkovi Apiónovi z Alexandrie, známému svým antijudaismem, a hájil v něm židovský národ z hlediska starobylého původu, zejména náboženství, zákonodárství a mravů, a demonstroval přednosti židovské kultury a způsobu života.
Josefův výklad o národě doplňuje jeho další historický spisek - vlastní životopis Můj život, který je první dochovanou antickou autobiografií. Josef v něm popsal dobu svého mládí, a především - jsa osočen Jústem z Tiberiady, že za protiřímského povstání v Galileji zradil své krajany - vylíčil svou činost za tzv. židovské války (66-73), a osvětil své sympatie a loajalitu vůči Římanům. V obou textech zaznamenal množství historicky cenných informací o své době i o dějinách židovského národa.
V Antické knihovně 60 a 64 vyšla Válka Židovská I, II, kterou mj. proslavila moderní adaptace od Liona Feuchtwangera.
Tento svazek zahrnuje polemický spis O starobylosti Židů čili Odpověď Apiónovi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O starobylosti Židů - Můj život do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O starobylosti Židů - Můj život.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O starobylosti Židů - Můj život (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O starobylosti Židů - Můj život bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O starobylosti Židů - Můj život doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu