O touze stát se indiánem - Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půd

Kód: 8716249

Úplný název:

O touze stát se indiánem - Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půd (Henisch Peter): Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou pudu presto nevkrocil

Autor a popis:

Henisch Peter, Kniha Zlín, 128 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
109 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

O kovbojku z Divokého západu opravdu nejde. Ne, ale Nový svět slibující nové možnosti hraje v knize Petera Henische důležitou roli. Charakter románu vystihuje jeho podtitul, který čtenáři nastiňuje také základní obrysy děje- Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půdu přesto nevkročil.
Jemný humor, lehká ironie, fakta, historie, sny a fikce, to vše provází jedno setkání, ke kterému nikdy nedošlo. Píše se rok 1908 a Franz Kafka, který se místo na služební cestu po Čechách dostal spíše náhodou než s úmyslem na zaoceánský parník, se tu setkává s Karlem Mayem a jeho výrazně mladší ženou Klárou.
Všichni tři plují směrem k Americe a tráví spolu nejednu chvilku. May si tak krátí čas a zároveň se poddává určitým neopsatelným pocitům náklonnosti, Kafka, který si s pozorností Mayových neví rady, je ale rád, že se tak alespoň dostane z nepřívětivého a tísnivého mezipalubí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O touze stát se indiánem - Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půd do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O touze stát se indiánem - Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půd.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O touze stát se indiánem - Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půd (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O touze stát se indiánem - Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půd bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O touze stát se indiánem - Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půd doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / O touze stát se indiánem - Jak Franz Kafka na lodi Karla Maye potkal, ale na americkou půd