O žirafě, která si chtěla koupit košili / The Giraffe that Wanted to Buy a Shirt

Kód: 9058692

Úplný název:

O žirafě, která si chtěla koupit košili / The Giraffe that Wanted to Buy a Shirt (Kepka Tomáš, Kepková Jana): Nové vydání se slovícky a krížovkami

Autor a popis:

Kepka Tomáš, Dante, 124 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
170 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Soubor šesti pohádek O žirafě, která si chtěla koupit košili je duální - bilingvní čítankou - levá strana knihy je anglická, na pravé straně je symetricky vysazen původní český text. Nabízíme 2. vydání této čítanky, rozšířené o křížovky s citáty a tajenkami, vážícími se k jednotlivým povídkám a slovíčka určená k rozšíření slovní zásoby a konverzaci v daných tematických okruzích. Kniha je vhodná jak pro samostudium dětí i dospělých, tak jako doplněk klasických učebnic angličtiny. Pro ZŠ je optimální užití pro děti od 3. do 8. třídy, podle úrovně a zájmu. Číst z ní lze ale i dětem mladším, doma či na mateřských školách, na druhé straně texty mohou číst starší děti, studenti, dospělí. Příběhy povídek jsou humorné, s nadsázkou a trochou parodie na náš dnešní moderní svět.
Autor pohádek Tomáš Kepka je filmový režisér, dramaturg, vysokoškolský pedagog. Pohádky doprovázejí vtipné dětské ilustrace. Definitivní korekturu překladu provedl rodilý mluvčí, překladatel a pedagog na Univerzitě Palackého v Olomouci PhDr. Matthew Sweney Ph.D.
V povídkách i při překladu bylo dbáno na běžnou moderní slovní zásobu dětí, texty jsou z tematických okruhů – rodina, domov, město, nákupy, zvířata, zdraví, dětská tvořivost apod. V české i anglické části je použit spisovný, ale pro konverzaci vhodný jazyk.
Publikace má 120 stran, text je psán záměrně velkými typy písma, aby se děti mohly v textu na stránce a jeho odpovídajícím překladu dobře orientovat. V dolní části každé stránky jsou volné řádky pro poznámky, slovíčka. Knížka je vhodným doplňkem klasických učebnic angličtiny, čítankou, volným zábavným textem.
Kniha je nejen výukovým materiálem, ale humorné povídky nabízejí čtenářům i příjemnou zábavu. Vede děti ke spolupráci, tvořivému myšlení, citu pro bližní – ať jsou to lidé nebo zvířátka, k pocitu sounáležitosti, k morálce a vytváření harmonických vztahů. Každá z pohádek má i podtexty, glosující naši společnost, které ocení dospělý čtenář. Tajenky křížovek jsou postaveny na citátech významných autorů, které se dotýkají svojí „filosofií“ tématu konkrétní pohádky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O žirafě, která si chtěla koupit košili / The Giraffe that Wanted to Buy a Shirt do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O žirafě, která si chtěla koupit košili / The Giraffe that Wanted to Buy a Shirt.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O žirafě, která si chtěla koupit košili / The Giraffe that Wanted to Buy a Shirt (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O žirafě, která si chtěla koupit košili / The Giraffe that Wanted to Buy a Shirt bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O žirafě, která si chtěla koupit košili / The Giraffe that Wanted to Buy a Shirt doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Beletrie pro děti / O žirafě, která si chtěla koupit košili / The Giraffe that Wanted to Buy a Shirt