O zkáze Antikrista

Kód: 8708146

Úplný název:

O zkáze Antikrista (Bunyan John):

Autor a popis:

Bunyan John, Stefanos, 160 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
190 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Autor Poutníkovy cesty, jedné z nejoblíbenějších knih niterně zbožných křesťanů pietistického a probuzeneckého hnutí, uvažuje v tomto svém dalším spise nad zosobněným „tajemstvím nepravosti“, jak je vylíčeno v symbolech Zjevení Janova, poslední knihy Bible.
Bunyan byl přímým svědkem náboženské občanské války, která v Anglii sedmnáctého století stála životy mnoha mučedníků, a sám se pro své náboženské přesvědčení ocitl několikrát v žaláři. Přesto v tomto svém krátkém traktátu, který vy&scaron ;el až po jeho smrti, odolává pokušení, kterému mnozí jiní vykladači podlehli: Nesnaží se symboly biblické Apokalypsy dávat do senzačních souvislostí s jmenovitými historickými událostmi nebo postavami, ale naopak rozvíjí a podtrhuje jejich univerzální charakter. Bunyan byl tedy postiženým současníkem náboženského útlaku duchovně probuzených křesťanů, pronásledovaných jak katolíky, tak anglikány.
Jako znalec Písma a bystrý pozorovatel života své doby rozpoznává, že zlo, vycházející z propasti nám unikajícího tajemství, proniká všemi hranicemi a lidské pokusy ho nějak zastavit a zdolat jsou v posledu neúčinné. Jediná naděj e pro nás podle autora spočívá v Boží moci, v nenápadně postupující a nakonec viditelně vítězné převaze samotného vykupitelského díla Kristova. Právě tento duchovní výhled činí drobné, více než třistaleté Bunyanovo pojednání překvapivě aktuálním i pro nás.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit O zkáze Antikrista do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s O zkáze Antikrista.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení O zkáze Antikrista (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na O zkáze Antikrista bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S O zkáze Antikrista doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie