Občanské elity a obecní samospráva 1848-1948

Kód: 7325091

Úplný název:

Občanské elity a obecní samospráva 1848-1948 (Fasora Lukáš, Hanuš Jiří, Malíř Jiří):

Autor a popis:

Fasora Lukáš, Centrum pro studium demokracie, 388 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
281 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
 

Sborník z vědecké konference Občanské elity a obecní samospráva 1848–1948 s několika navazujícími příspěvky bilancuje bádání o budování občanské společnosti v českých zemích a ve střední Evropě, pro něž se půda nižších samosprávných svazků ukazovala jako zvláště významná. Mnozí historikové v této souvislosti dokonce hovoří o „škole demokracie“, kterou představoval především obecní a okresní stupeň samosprávy z hlediska přechodu od stavovské společnosti ke společnosti občanské. Ve sborníku lze nalézt jak obecné příspěvky bilancující stav bádání ve středoevropských zemích, příspěvky metodologicky a kulturně-historicky orientované, které otevírají zájemcům o tuto problematiku nové přístupy a horizonty, a v neposlední řadě příspěvky spojené s konkrétními městy – např. Brnem, Moravskou Ostravou, Opavou, Prostějovem, Táborem nebo Znojmem.
Publikace doplňuje a shrnuje výsledky práce více než dvou desítek českých i zahraničních historiků na badatelském poli, které patří v rámci české historiografie k nejdynamičtěji se rozvíjejícím. Práce profesionálních historiků má právě v oblasti zkoumání sociálních dějin měst a jejich elit tradičně značný ohlas i v široké veřejnosti, jejíž zájem chce tato publikace cíleně podpořit. Školeným i laickým zájemcům o sociální dějiny měst nabízí sborník řadu podnětných informací a metodických návodů a významně zpřesňuje dosavadní interpretace společenského vývoje městského obyvatelstva českých zemích v 19. a 20. století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Občanské elity a obecní samospráva 1848-1948 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Občanské elity a obecní samospráva 1848-1948.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Občanské elity a obecní samospráva 1848-1948 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Občanské elity a obecní samospráva 1848-1948 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Občanské elity a obecní samospráva 1848-1948 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Moderní dějiny

 
Knihkupectví / Historie / Světové dějiny / Moderní dějiny / Občanské elity a obecní samospráva 1848-1948