Obrana ústavnosti. Česká otázka v postnacionální Evropě

Kód: 7419175

Úplný název:

Obrana ústavnosti. Česká otázka v postnacionální Evropě (Přibáň Jiří): Ceská otázka v postnacionální Evrope

Autor a popis:

Přibáň Jiří, SLON, 268 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
198 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Jak může znít v evropsky integrované a globálně provázané společnosti na počátku 21. století ona Česká otázka, která po dvě staletí definovala náš politický i sociální vývoj a jejíž součástí vždy bylo i postavení naší země a národa v Evropě? Namísto toho, abychom ji konečně pochopili jako pragmatickou otázku budování ústavnosti a občansky silné demokratické společnosti, stále ji mnohdy vnímáme jako existenciální otázku bytí a nebytí našeho národa. Napětí mezi demokracií jako životní formou a politickým systémem však nelze převést na problémy kulturní identity a existence. Politika je práce, takže v sobě musí spojovat jak technický výkon moci, tak i kritickou otázku po jejím smyslu. Demokracie je schopnost neustálé sebekorekce a řešení nečekaných problémů a krizí. Panuje v ní neustálé napětí mezi principiálními spory a každodenním politickým provozem. Obrana ústavnosti proto vždy vychází z principů občanských svobod a práv, omezené vlády, ústavního státu a zastupitelské demokracie, jejichž platnost a přesvědčivost byla, je a bude vždy v sázce i v naší postnacionální Evropě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Obrana ústavnosti. Česká otázka v postnacionální Evropě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Obrana ústavnosti. Česká otázka v postnacionální Evropě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Obrana ústavnosti. Česká otázka v postnacionální Evropě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Obrana ústavnosti. Česká otázka v postnacionální Evropě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Obrana ústavnosti. Česká otázka v postnacionální Evropě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Obrana ústavnosti. Česká otázka v postnacionální Evropě