Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství

Kód: 7394363

Úplný název:

Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství (Dibelka Jaroslav): Panství Trebon na prelomu 17. a 18. století

Autor a popis:

Dibelka Jaroslav, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, 203 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
146 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

V centru zájmu této publikace stanuli konkrétní muži a ženy, kteří byli na třeboňském panství v období přelomu 17. a 18. století obviněni z různých sexuálních deliktů. Po nezbytném úvodním vymezení tématu a kritickém zhodnocení pramenů a literatury byly přiblíženy delikty smilstva a cizoložství prostřednictvím normativních pramenů. Následně se pozornost za využití metod historické antropologie zaměřila na konkrétní provinilce jako aktéry dějin. Vlastním cílem práce bylo přiblížit se prostřed-nictvím jimi užívaných obranných strategií k obecným vzorcům chování a jednání sou-dobých venkovanů a pokusit se o náhlednutí do jejich myšlenkového světa. Provinění, kterého se dopustili, je totiž nutilo bránit svoji čest a s ní úzce spojený sociální status. Skutečnost, zda byl mimomanželský vztah v rámci vesnické společnosti akceptován, pak byla závislá na kodexu ctnostného jednání, který uznávali soudobí venkované. Do-chovaná trestně právní agenda vedená o těchto případech tak historikovi nabízí nejen pohled na konkrétní osudy provinilců, ale i možnost přiblížit se hodnotovému žebříčku raně novověkého vesničana.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Obranné strategie mužů a žen obviněných ze smilstva a cizoložství