Obrněný transportér OT-810 - historie, takticko-technická data, modifikace

Kód: 2710231

Úplný název:

Obrněný transportér OT-810 - historie, takticko-technická data, modifikace (Frýba Jiří):

Autor a popis:

Frýba Jiří, Grada, 144 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
297 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.3.2018 dopoledne. 
 

Po druhé světové válce musela obnovená armáda Československé republiky rychle vyřešit problém s nedostatkem bojové techniky, která by zajistila vyšší pohyblivost a ochranu pěších jednotek. K dispozici měla pestrou směs obrněných transportérů, pocházejících ze zahraničních jednotek nebo z válečné kořisti. Nejvíce jich bylo německé provenience – a právě německé polopásové transportéry HkL 6P (známé také jako „Hakl“) posloužily jako inspirace pro první poválečný obrněný polopásový transportér československé provenience, OT-810. Jedná se o pozoruhodný a v mnoha ohledech unikátní stroj, který měl původně být vlastně jen vylepšenou kopií německého originálu, ale postupnými úpravami se vyvinul v úplně nové vozidlo, které sice zachovávalo původní koncepci ze čtyřicátých let, ale současně přineslo mnoho nových prvků.
Zkušený autor zpracoval pro obrazově i faktograficky originální knihu dosud nepublikované materiály z vojenských archivů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Obrněný transportér OT-810 - historie, takticko-technická data, modifikace do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Obrněný transportér OT-810 - historie, takticko-technická data, modifikace.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Obrněný transportér OT-810 - historie, takticko-technická data, modifikace (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Obrněný transportér OT-810 - historie, takticko-technická data, modifikace bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Obrněný transportér OT-810 - historie, takticko-technická data, modifikace doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Vojenské zbraně

 
Knihkupectví / Military / Vojenské zbraně / Obrněný transportér OT-810 - historie, takticko-technická data, modifikace